Міністр молоді та спорту, новопризначений голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт пояснив, як народні депутати забороненої в Україні партії ОПЗЖ Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс опинились у складі НОК, що спричинило скандал.

НОК є громадською організацією, до якої за квотним принципом входять 170 осіб, — це видатні спортсмени, олімпійці, президенти федерацій, голови обласних відділень НОК, повідомив чиновник під час інформаційного телемарафону.

За його словами, кандидатуру Шуфрича подала Федерація стрільби з лука, яку він очолює. А Суркіс був обраний до складу НОК «згідно з його заявою як громадянина, який займається спортом і розвиває спорт».

«Це рішення було прийнято ще попереднім складом Національного олімпійського комітету. Президент НОК ні той, який був, Сергій Бубка, ні я як нинішній очільник, на це не впливаємо. Це громадська організація і голосують всі її члени. Ось так вони потрапили в новий склад НОК», — пояснив міністр.

Він уточнив, що вчора Суркіс і Шуфрич вже були виключені з комітету за їхніми власними заявами.

При цьому відомив футболіст Андрій Шевченко не писав заяву про свій вихід, а тільки заявив про цей намір, тож його членство там продовжиться.