Шлях Олександра Зінченка до «Арсеналу» був далеко не гладким. Українець, один із найнадійніших гравців Мікеля Артети у нинішньому «Арсеналі», колись був безробітним футболістом і жив у гаражі в Москві — лише за два роки до переходу до «Манчестер Сіті»!

Випускник молодіжки «Карпат» у своєму рідному Радомишлі Зінченко приєднався до донецького «Шахтаря» у 2010 році. Він був частиною знаменитої молодіжної команди клубу із 14 до 17 років, коли вирішив не підписувати новий контракт із клубом.

За всього його таланту 17-річному хлопцю було майже неможливо пробитися в основу клубу, залишивши на лавці таких зірок, як Генріх Мхітарян та Дуглас Коста. А вже 2014 року Зінченко із родиною переїхав до Росії.

«Шахтар» із цим не змирився. Вони дійшли до того, що погрожували подати до суду на наступний клуб Зінченка, бо, мабуть, хотіли велику компенсацію за гравця.

Він мав пропозиції від кількох клубів у російській лізі, а з деякими навіть були перегляди. Щоб залишатися у формі, він провів наступні п’ять-шість місяців, граючи в аматорських лігах у Москві.

У цей період він був змушений залишатися в тісному гаражі зі своєю родиною. Так зване житло Зінченка належало його дядькові Віктору Карпенку, тренеру-аматору, який час від часу викликався тренувати і самого Олександра. Зінченко був футболістом-біженцем, без клубу та, можливо, без майбутнього.

Він згадував той період: «Спочатку я жив у гаражі у Москві. Ці п’ять місяців без клубу були для мене найважчими, але вони зробили мене сильнішими. Я зрозумів, що означає бути частиною команди.

У лютому 2015 року Зінченко нарешті підписав контракт із «Уфою». Хоча «Шахтар» не відмовився від своїх вимог, ФІФА ухвалила, щоб вони отримали лише базову компенсацію за Зінченка, як їхнього вихованця.

В Уфі Олександр справив враження на скаутів «Ман Сіті» і за два роки пройшов шлях від гри з аматорами та життя у гаражі до виступів за чемпіонів Прем’єр-ліги.

Наразі він на шляху до того, щоб виграти ще один чемпіонський титул у складі «Арсеналу».