Комітет арбітрів УАФ дав оцінку суперечливому епізоду, що відбувся в матч 6-го туру УПЛ між «Поліссям» та «Оболонню». На останніх хвилинах матчу господарі отримали право пробити пенальті після фолу Тараса Мороза на Емілі Мустафаєву, пише SportNews.

Рішення головного арбітра Віктора Копієвського, яке він прийняв після перегляду VAR, згодом було піддано критиці з боку «Оболоні». Також представники столичного клубу відмовилися від використання VAR на своїх домашніх матчів.

Тим не менш, Комітет арбітрів УАФ підтримав дії суддівської бригади в цьому епізоді.

«Незважаючи на те, що арбітр займає правильну позицію, він концентрує свою увагу на верхній частині контакту між гравцями, які обидва намагаються підстрибнути, щоб зіграти головою в м’яч. Очевидно, що через це арбітр не помічає, що захисник явно наступає на ступню, через що VAR правильно запрошує рефері до перегляду та оцінки ситуації, що не була помічена на полі.

Відео демонструє чіткий наступ (хоч і ненавмисний), який не дозволяє нападнику підстрибнути, щоб поборотися за м’яч. Арбітр після перегляду відео правильно призначає пенальті та виносить жовту картку захиснику №4 за наступ», — ідеться в заяві.