Баранка розповів про договорняки в Україні: Перша ліга — це катастрофа

0
155

З приходом Франческо Баранки в ФФУ для боротьби з договірними матчами ситуація в українському футболі значно покращилася. Про це заявив сам глава комітету етики та чесної гри ФФУ в одному зі своїх недавніх інтерв’ю.

Баранка розповів, що коли він тільки прийшов в український футбол матчів з фіксованим результатом було п’ятдесят в рік. Коли він почав працювати в українському футболі їх стало сто. Баранка відзначає, що йому часто говорили, що він не виконує свою роботу. Але, за словами функціонера, він просто «копнув глибше». І зараз таких матчів не більше десяти.

Читайте також: Дві першолігові команди можуть бути зняті з чемпіонату через договірні матчі

Баранка відзначив, що у порівнянні з Росією в українському футболі ситуація дуже хороша, тому що там з ситуація з договорняками ніяким чином не змінюється і нема ніяких технічних дій в цьому питанні. В Україні ж, за його словами, якщо є якась проблема — вона вирішується.

При цьому, Баранка відзначив, що особливо погана ситуація в українському футболі у Першій лізі. Він заявив, що із січня 2019 року в Україні був підозрілий товариський матч, а також одна гра у футзалі. А у світі за 55 днів було 256 подібних випадки, в середньому по п’ять зустрічей за день.

За словами Франческо Баранки, в УПЛ мало таких випадків, декілька було в Кубку. А от Перша ліга є справжньою катастрофою. Також катастрофічна ситуація була і в U-19, другому дивізіоні. Проте, як розповів функціонер, на ці матчі закрили можливість робити ставки і тепер там все чисто.

Нагадаємо, в червні 2018 року правоохоронні органи провели другий етап спецоперації по боротьбі з корупцією. Всього було проведено близько тридцяти обшуків. А перший етап операції пройшов у травні — тоді 30 українських клубів отримали підозри в участі у договорняках.