Спортивний юрист прокоментував інформацію про інцидент з Мораесом

0
654

Інцидент з натуралізацією Жуніора Мораеса прокоментував відомий спортивний юрист і адвокат Юрій Юрченко. За його словами, по суті, ФІФА сама допистила Мораеса до можливості грати за збірну України, прийнявши рішення про зміну його футбольної асоціації з бразильської на українську.

Читайте також: Збірна України отримає технічні поразки в матчах з Португалією і Люксембургом через Мораеса?

Саме тому, за словами Юрченка, рішення стосовно повторного перегляду цього рішення буде залежати від тих факторів, опираючись на які ФІФА і вирішила, що гравець провів п’ять років безперервно в Україні.

Це цікаво: Мораес прибув у розташування збірної України

При цьому, юрист відзначив, що у регламенті ФІФА немає чітких вказівок про те, що має застосовуватися місцеве законодставство. Юрченко наголошує, що пріорітет для Союзу — регламент ФІФА. А в ньому, як відомо, у статті сім пункті d чітко прописано, що гравець має проживати постійно на території країни п’ять років.

Більше інформації по темі: Мораес став громадянином України і може зіграти за національну збірну

Юрченко впевнений, що ФІФА не буде переглядати це своє рішення і скасовувати нове громадянство Мораеса. Але Юрченко не виключає, що може бути створений перший прецедент в категорії подібних справ. Юрист, підсумовуючи, знову зазначив, що для якихось подальших кроків потрібно звертатися до першоджерела — рішення Союзу про зміну громадянства.

Як відомо, раніше португальські журналісти написали, що Україні можуть зарахувати технічні поразки в матчах з Португалією і Люксембургом через Мораеса. Жуніор через оренду в Китаї не перебував на терититорії України безперервно п’ять років, а лише чотири і вісім місяців.